Obiekt Sportowy Bukowe

Obiekt sportowy powstawał etapami. Ostatnia modernizacja pozwoliła z boiska trawiastego zbudować pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Przewidywana jest dalsza modernizacja obiektu.

Na podstawie porozumienia z MOSRiR, obiekt jest bazą treningową dla OKS „Prawobrzeże”. W 2010 roku obiekt został przejęty na własność przez Gminę Miasto Szczecin. Od 2011r. MOSRiR rozpoczął administrowanie Obiektem Sportowym – Bukowe, ul. Pomarańczowa.

grafikPobierz aktualny grafik
Grafiki

Charakterystyka obiektu

 
 

Obiekt położony jest na działce miejskiej o przeznaczeniu rekreacyjno – sportowym na Osiedlu Bukowym przy ul. Pomarańczowej 31. W 2010 roku obiekt został przejęty na własność przez Gminę Miasto Szczecina, a  od 2011 r. administrowanie obiektem rozpoczął MOSRiR.

Obiekt otwarty w godzinach od 8.00 do 22.00. W jego skład wchodzi:

  • boisko główne do piłki nożnej – nawierzchnia sztuczna o wymiarach 100 m x 64 m z profesjonalnym systemem oświetlenia, wyposażone w dwa boksy dla zawodników rezerwowych,
  • boisko małe (orlik) do piłki nożnej – nawierzchnia sztuczna o wymiarach 56 m x 25 m z systemem oświetlenia,
  • boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki – nawierzchnia sztuczna, twarda o wymiarach 28 m x 15 m z systemem oświetlenia,
  • trybuna przenośna na 300 miejsc siedzących,
  • zaplecze szatniowe – budynek o zabudowie parterowej, oddany do użytkowania we wrześniu 2013 r. wyposażony w 4 szatnie, sanitariaty, biuro.

Możliwość organizowania imprez sportowych i rekreacyjnych

Główni użytkownicy: kluby sportowe piłki nożnej z prawobrzeża – OKS „Prawobrzeże”, „Jeziorak”, „Iskierka”, „Vielgovia”, „FC Aquila”, „Żaki”, „Kasta Majowe” oraz CKS Szczecin przy ul. Rydla 49. Z obiektu korzystają także inne kluby ze Szczecina. Obiekt całoroczny, cieszy się największym zainteresowaniem w godzinach popołudniowych w okresie od września do czerwca.

Galeria Zdjęć

 
 

Lokalizacja

 

Dojazd: komunikacją miejską – autobusy linii nr B, 65, 66, 77, 84,97.
Parking wewnętrzny na ok. 20 samochodów i autokary.

Kontakt 

Obiekt Sportowy – Bukowe
ul. Pomarańczowa 31, 70-781 Szczecin
tel. 885 103 824

kierownik obiektu
Rysto Gogarowski
kom. 885 103 831
sm@mosrir.szczecin.pl