Stadion Miejski

     Początki obiektu sportowego przy ul. Karłowicza sięgają okresu przedwojennego. Po wojnie budowę stadionu wznowiono w 1949 r. Od roku 1955 do dnia dzisiejszego stadion jest siedzibą klubu i drużyny piłkarskiej MKS „Pogoń” Szczecin. Od roku 1998 administratorem Stadionu Miejskiego, przejętego na własność przez Gminę Szczecin, jest Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji. Od tego momentu obiekt przechodzi kolejne etapy modernizacji.

Charakterystyka obiektu

 
 

     Stadion Miejski w Szczecinie – jeden z najpiękniejszych obiektów piłkarskich w Polsce – położony w naturalnej niecce stadion z widownią dla 17.440 kibiców oraz kompleks boisk treningowych położonych w obrębie ulic Twardowskiego i Witkiewicza. Trybuny stadionu w całości wyposażone są w siedziska krzesełkowe, w roku 2013 w 100% wymienione na nowe. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne systemy elektronicznej identyfikacji kibiców i sprzedaży biletów oraz monitoring wizyjny. Płyta główna podgrzewana i oświetlona (2000 luxów). Do dyspozycji drużyn piłkarskich znajduje się 6 boisk treningowych o nawierzchni trawiastej. Przy ul. Twardowskiego znajduje się główne boisko treningowe nr 2 pełnowymiarowe, z trybunami krzesełkowymi na 1.082 osoby. W obrębie ulic Karłowicza i Witkiewicza znajduje się kompleks 5 boisk treningowych dla grup młodzieżowych: nr 5 i 8 dla trampkarzy oraz nr 4 i 6 pełnowymiarowe dla młodzieży starszej (100 m x 64 m). Boisko nr 4 posiada własne oświetlenie o natężeniu 220 luxów. Na potrzeby piłki nożnej kobiet od wiosny 2014 roku uruchomione jest nowe boisko trawiaste nr 7, pełnowymiarowe (105 m x 68 m).

Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się hotel oraz miejska hala sportowa z kompleksem szatni, siłownią i sauną. Na obiekcie odbywają się zawody sportowe, rekreacyjne, koncerty i inne imprezy.

Galeria Zdjęć

 
 

Lokalizacja

 
 

Dojazd: centrum Szczecina, dojazd od ul. Karłowicza, Witkiewicza i Twardowskiego, komunikacja miejska linia tramwajowa nr 5,7. Parking: 700 samochodów.

Kontakt 

 
 

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
ul. Karłowicza 28
71-102 Szczecin

kierownik Obiektu
Tomasz Aksiuczyc
664 190 737
smfk@mosrir.szczecin.pl